Historia

Historia Historia
Historia
Historia
Kompleks pałacowy

W 1786 roku pierwotny majątek kupił lord G. S. Neumann i na jego miejscu wybudował istniejący do dziś zespół pałacowy. Od 1795 roku ten klasycystyczny dwór reprezentuje architekturę rezydencjalną, typową dla tego okresu na Śląsku.
Tradycja głosi, że wracający z wojny oddział francuski Napoleona ukrył we wsi Wiechlice część „pieniędzy wojennych”. Niektórzy twierdzą, że lord von Neumann znalazł ten „skarb” i tylko dzięki tym funduszom mógł zbudować Pałac Wiechlice. Nazwisko architekta Pałacu Wiechlice pozostaje nieznane.

Do II wojny światowej zespół pałacowy był jednym z najpiękniejszych miejsc w południowo-zachodniej Polsce. Po wojnie został jednak zaniedbany i szybko podupadł.

Historia
Historia Historia
Historia
Historia
Kompleks pałacowy

W 2007 roku Pałac Wiechlice kupił nowy prywatny właściciel, który całkowicie go wyremontował i przekształcił w piękny, wyjątkowy hotel. Włożył wiele wysiłku w odtworzenie jego dawnego piękna, zgodnie z oryginalnym stylem niemieckiej architektury, wykorzystując naturalne, mineralne elementy.

W odnowionych budynkach oraz w oficynach znajdują się tynki wapienne, okna i drzwi pomalowane farbą ekologiczną, podłoga drewniana to naturalny olej i wosk.
Pałac Wiechlice powstał, aby zapewnić gościom niekończącą się przyjemność.

Historia